همه چیز در مورد آهنگ تولد

 

روز تولد هرشخص، یکی از روزهای مهم زندگی او به شمار می رود و اینکه هر سال یک روز مخصوص به خود داشته باشد برایش خوشایند است. یکی از مواردی که می تواند یک جشن تولد را زیباتر و به یاد ماندنی تر کند، موسیقی هایی هستند که برای آن جشن و آن روز انتخاب می شوند.

مطمئنا اطرافیان هر فرد، با توجه به علاقه ای که به او دارند، تمایل دارند تا با برگزاری یک جشن تولد زیبا و هیجان انگیز، این روز را به بهترین روز زندگی آن فرد تبدیل کنند. چیزی که تنها یک بار در کل سال برای او اتفاق می افتد.

اما در این میان، هر چقدر هم برای برگزاری جشن، تلاش شده باشد و هر چقدر هم برای تهیه کیک و وسایل پذیرایی هزینه صرف شده باشد اما موسیقی متناسب با آن جشن آماده نشده باشد، می توان گفت جشن نمی تواند به خوبی برگزار شود و به نوعی تمام زحمات صورت گرفته برای جشن به هدر خواهد رفت. آهنگ تولد یکی از مهمترین بخش های یک جشن تولد است.

برای برگزاری یک جشن تولد نمی توان از هر نوع مزیکی استفاده کرد و برای انتخاب موسیقی جشن تولد باید نکاتی را در نظر گرفت. اگر تمایل دارید یک جشن تولد به یاد ماندنی برای عزیزانتان برگزار کنید با ما همراه باشید و این نکات را رعایت نمایید.

محل برگزاری جشن

برای انتخاب موسیقی و حتی برای دعوت از گروه موسیقی برای جشن تولد باید به این نکته توجه کنید که جشن قرار است در چه مکانی برگزار شود. نوع موسیقی و ابزار موسیقی که برای استفاده در فضاهای باز مانند باغ مورد استفاده قرار می گیرند با نوع ابزار و موسیقی مناسب فضاهای بسته متفاوت اند.

برای برگزاری جشن تولد در فضای باز باید ابزار اجرا و پخش موسیقی باید به گونه ای انتخاب شوند که صدای موزیک به دور ترین نقطه ممکن نیز برسد اما در مورد برگزاری جشن در یک محیط بسته مانند منزل، باید به این نکته دقت کرد که نوع موزیک و ابزار اجرای موسیقی به گونه ای نباشد که صدای آن برای همسایه ها مزاحمت و ناراحتی ایجاد کند.

جشن تولد چند سالگی است؟

یکی دیگر از معیارهای مهم در انتخاب موسیقی جشن تولد این است که فردی که قرار است برایش جشن تولد گرفته شود چند ساله است؟ نمی توان موسیقی بزرگسال را برای تولد یک کودک اجرا و پخش نمود و بالعکس. نمی توان موسیقی های کودکانه را برای جشن تولد یک فرد بزرگسال در نظر گرفت.

به عنوان مثال اگر قرار است جشن تولد برای یک کودک برگزار شود، با توجه به اینکه اکثر میهمانان جشن کم سن و سال هستند باید از موسیقی های شاد و کودکانه استفاده کرد تا با هیجان و شور و نشاط کودکان هماهنگ و متناسب باشد. در عین حال، رعایت افراد بزرگسال حاضر در جشن نیز الزامی است و باید موسیقی های دیگری که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان حاضر در جمع خوشایند باشند در نظر گرفته شود تا این جشن تولد برای همه شرکت کنندگان به یاد ماندنی باشد.

اگر جشن تولد را در فضای باز برگزار می کنید می توانید از گروه های اجرای زنده موسیقی برای شادتر شدن جشن دعوت کنید. در این صورت، حاضرین در جمع می توانند با گوش دادن به آهنگ های درخواستی که توسط گروه اجرامی شوند، از حضور در آن مراسم بیشترین لذت را ببرند.

آهنگ های مناسب رقص چاقو و رقص کیک

آوردن کیک و قرار دادن آن روی میز، برای همه افراد حاضر در جشن تولد هیجان انگیز است. به ویژه اگر این جشن برای کودک بوده و میهانان کوچک و کم سن و سالی در آن حضور دارند که با شور و اشتیاق فراوان منتظر دیدن ظاهر و خوردن کیک تولدی هستند که قرار است تا چند دقیقه دیگر با هیجان و سرو صدای زیاد بریده شود. به دنبال قرار گرفتن کیک روی میز و در معرض دید همگان، نوبت مراسم رقص چاقو و تحویل چاقوی تزیین شده به فردی است که جشن برای او برگزار شده است. بنابراین انتخاب یک آهنگ مناسب برای زمان آوردن کیک و به دنبال آن رقص چاقو بسیار مهم است. دقت کنید آهنگی که برای این بخش از مراسم تولد انتخاب می کنید، آهنگ مربوط به جشن عروسی نباشد.

فوت کردن شمع

به جرات می توان گفت که لحظه فوت کردن شمع، از مهمترین بخش های یک جشن تولد است. زمانی که از فرد می خواهید تا در دل آرزو کند و سپس شمع ها را فوت کند برای همه و به ویژه خود فرد بسیار لذت بخش و به یاد ماندنی است. با انتخاب آهنگی مناسب برای این بخش، می توانید این لحظات زیبا را برای همه حضار زیباتر کرده و آن را به یک خاطره فراموش نشدنی برای کسی تبدیل کنید که جشن تولد را به خاطر او برگزار کرده اید.

منبع:برگ موزیک

 

 

 

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

موسسه آرنیک, مشاوره منابع انسانی,اشتیاق شغلی و مهارتهای رفتاری

موسسه آرنیک, مشاوره منابع انسانی,اشتیاق شغلی و مهارتهای رفتاری کوچینگ سازمانی آنها دیدگاه خاصی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.